02188805279

دفتـر مرکزی ایران -تهـران

09196056862

مشــــــاوره و کارشـناســــی

09195409593

مشــــاور و پشتیبــان فنــــی

جستجو

دایاگـــــــروپ اینترنشنال
ســــازمان همکــــاری هــای بیـــن المللــــی

دایاگـــــــروپ اینترنشنال
ســــازمان همکــــاری هــای بیـــن المللــــی

مهاجرت به کانادا

مهاجرت کاری کانادا یکی از بهترین روش های ورود به کانادا است زیرا بیشتر افرادی که میخواهند وارد این کشور شوند قصد رسیدن به کار و زندگی در این کشور را دارند. قطعا ایده آل ترین روش موجود برای مهاجرت، مهاجرت کاری کانادا است اما این روش شرایط بسیار گسترده ای دارد مانند فردی که دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی دارد باید برای ویزای کاری اقدام نماید تا از این طریق بتواند به کانادا ورود داشته باشد. اگر پیشنهاد شغلی در این خصوص وجود نداشته باشد باید برای روش جذب از طریق اکسپرس انتری اقدام نمود و از شاخصه های مختلفی برای کسب امتیاز نمود.

 

چرا ادامه تحصیل در کانادا ؟

 • هزینه تحصیل در کانادا و زندگی مقرون به صرفه در کشور کانادا
 • دانشگاه‌های بسیار معتبر موجود در کانادا
 • امکان دریافت ویزای همراه کانادا برای کل اعضای خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا پس از تحصیل ( از شرایط خاص در اریکن کالج )
 • امکان کار همزمان با تحصیل که توسط تیم اریکن کالج برای کار مناسب حمایت خواهید شد
 • امکان دریافت انواع بورسیه دولتی و دانشگاهی در کانادا
 • امکان باز پس گرفتن تخفیفات مالیاتی در قبال پرداخت شهریه ها

مزایای زندگی و تحصیل در کانادا

شهریه مقرون به صرفه کانادا : هزینه دانشجویی کانادا به نسبت انگلیس، استرالیا و آمریکا تا ۴۰٪ ارزانتر است.
اقامت دائم پس از تحصیل : تحصیل کانادایی سکویی امن برای اخذ اقامت دائم است.
کیفیت آموزش : سیستم آموزشی کانادا دقیق و حتی دانشگاه‌های با رنک ضعیف‌تر هم برنامه ریزی قوی آموزشی دارند.
ا
جازه کار برای دانشجو : دانشجو امکان کار پاره وقت در ایام تحصیل و امکان کار تمام وقت در ایام غیر تحصیلی را دارد.
ویزای کار همسر : شما با خیال راحت درس بخوانید چون همسرتان اجازه کار تمام وقت دارد.
تحصیل رایگان فرزندان : بله واقعیت دارد. یکی از والدین دانشجو باشند، تحصیل فرزندانشان در مدارس کانادا رایگان خواهد بود.
معافیت مالیاتی : پس از تحصیل به ازای مبلغ پرداخت شهریه از معافیت های مالیاتی برخوردار می شوید.
سهولت پاسپورت کانادایی : شمارش روزهای اقامت تحصیلی در روزهای مورد نیاز برای اخذ پاسپورت (تا سقف یک سال).
امنیت اجتماعی : کانادا برای زندگی یکی از امن ترین کشورهای دنیاست.

شرایط تحصیل در کانادا را دارید؟

 • صرف نظر از اینکه در چه مقطعی قصد تحصیل را دارید، ابتدا باید اپلای کنید. چه در مدارس، چه در کالج ها و چه در دانشگاه ها، پیش نیازهای اپلای وجود دارد. این پیش نیاز ها معمولا شرایط معدل، شرایط درسی و شرط زبان هستند.
  در بیشتر مراکز آموزشی کانادا در صورت نداشتن شرایط کامل، امکان اپلای کاندیشنال (اپلای مشروط) را به شما می دهند. یعنی نامه پذیرش مشروط صادر میکنند و از شما می خواهند که پیش نیازهای تعیین شده را تا زمان خاصی ارائه نمایید. مروری کنیم به پیش‌ شرط ‌های اولیه شرایط پذیرش تحصیلی کانادا:

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس روزانه یا شبانه روزی‌؟
مدارس خصوصی یا دولتی؟‌
این تصمیم واقعا سردرگم کننده است. اما جدا از این انتخاب حیاتی و تاثیر گذار، شرایط تحصیل در مدارس کانادا کم و بیش یکسان است. مدارس کانادا برخلاف ایران بر اساس سن شما را رده بندی می‌کنند. معمولا مدارس جدولی دارند که با مقایسه سن شما در آن جدول مشخص می‌کنند در کدام پایه تحصیل کنید.
اگر سطح زبانی شما آماده نباشد، تمام مدارس دوره تقویت زبان دارند که گاهی رایگان و گاهی با شهریه مجزا قابل استفاده هستند. سیستم فارغ التحصیلی از مدارس کانادا هم سیستم متفاوتی با ایران بوده و براساس واحدهای درسی گذرانده شده در پایه دهم و یازدهم و دوازدهم دبیرستان خواهد بود. نسبت به رشته مورد نظر در دانشگاه باید واحدهای کافی را در مدرسه بگذرانید.

شرایط تحصیل در کالج های کانادا، دیپلم ایران 

کالج ها مراکزی هستند که در آن‌ها سیستم آموزشی بیشتر عملی بوده و کمتر تئوری آموزش می‌دهند. دوره‌های موجود در کالج‌های کانادا یک تا دو ساله هستند و برای ورود نیاز به دیپلم دبیرستان ایران یا کانادا خواهد بود. سطح زبان مورد نیاز بیشتر کالج‌های کانادا آیلتس ۵.۵ تا ۶.۵ است و در صورت ضعیف تر بودن زبان امکان گذراندن دوره‌های تقویتی پیش از دوره اصلی وجود دارد.

تحصیل در کالج، پلی برای تحصیل در دانشگاه

کالج ها گاهی هم نقش پل ارتباطی بین دبیرستان و دانشگاه ها را بازی میکنند. اما چطور؟‌ دو مورد زیر را ببینید، این دو مساله خیلی مهم برای انتخاب کالج ها هستند.

 • کلاس‌های کم جمعیت تر در کالج ها نسبت به دانشگاه ها / کالج ها به نسبت دانشگاه ها محیط جمع و جورتری دارند و تعداد دانشجویان در کلاس‌های کالج ها کمتر است که این فرصت خوبی برای آمادگی دانشجویان و وفق یافتن با محیط آکادمیک خواهد بود. پس در این موضوع کالج ها نقش برطرف کننده شوک ورود به محیط دانشگاه را بازی میکنند.
 •  ترکیب کالج و دانشگاه با برنامه ۱+۳ یا برنامه ۲+۲ 

هزینه زندگی در کانادا

حدود ۶۰٪ از هزینه زندگی کردن در کانادا را برای اجاره در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن اجاره و هزینه خورد و خوراک در کانادا و سایر هزینه های جانبی مثل حمل و نقل، به طور میانگین برای شهرهای کوچک تر باید هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را در حدود ماهیانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار و در شهرهای بزرگ تر ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در نظر گرفت. دقت کنید این مبلغ صرفا برای زندگی دانشجویی است.

استایل زندگی شما؟‌

زندگی در شهرهای بزرگتر با هزینه بالاتر و احتمالا فرصت شغلی بیشتر! یا زندگی در شهرهای کوچکتر در جامعه صمیمی‌تر با هزینه زندگی کمتر و فرصت های محدودتر! انتخاب با شماست.
کانادا به قدری بزرگ است که برای هر نوع سلیقه‌ای پیشنهادی دارد. این که کدام انتخاب برای شما بهتر است هم بستگی به روحیات و توانایی‌ها و سلیقه شما دارد. ممکن است برای فردی زندگی در شهر ویکتوریا (جمعیت کمتر، محلی‌تر و هزینه‌های کمتر) بهتر باشد، در حالی که برای فرد دیگری زندگی در قلب شهر تورنتو (شلوغ‌‌تر، پر جنب و جوش تر و طبیعتاً گرانتر) مناسب‌تر باشد.

سبک زندگی 

موضوع دیگر، سبک زندگی انتخابی شما است. اگر از پایین آوردن هزینه‌ها صحبت ‌کنیم، در این زمینه هندی‌ها متبحر هستند. گاها میبینیم چهار خانواده در یک خانه بزرگ با هم زندگی می‌کنند و خب این طبیعتاً به شدت هزینه‌ها را پایین خواهد آورد. در فرهنگ ایرانی‌ها مشاهده این موضوع محال است؛ برای همین برای محاسبه هزینه زندگی باید با میانگین خانه‌های دانشجویی پیش برویم. یعنی هر خانه توسط یک خانواده اجاره می‌شود.

DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International

مجله دایاگروپ اینترنشنال

DIAGroup International
DIAGroup International