02188805279

دفتـر مرکزی ایران -تهـران

09196056862

مشــــــاوره و کارشـناســــی

09195409593

مشــــاور و پشتیبــان فنــــی

جستجو

دایاگـــــــروپ اینترنشنال
ســــازمان همکــــاری هــای بیـــن المللــــی

دایاگـــــــروپ اینترنشنال
ســــازمان همکــــاری هــای بیـــن المللــــی

ویزای کار

شرایط اخذ ویزای کاری

با توجه به این که مهاجرت امروزه دغدغه ی بسیاری از افراد به خصوص جوانان می باشد، بهتر است با شرایط مهم آشنایی داشته باشید، فراموش نکنید که شرایط آن با شرایط اخذ ویزای شینگن قدری متفاوت خواهد بود.

شرایط دریافت ویزای کاری در هر کشوری و با توجه به قوانین مربوط به آن کشور متفاوت است، ولی شروط کلی آن از این قرار است:

1- شرط اول برای مهاجرت و دریافت ویزای کاری که ممکن است کمی سخت و دشوار نیز به نظر برسد؛ این است که شما می بایست از طرف یک شرکت معتبر در کشور های اروپایی یا دیگر کشور ها، پیشنهاد کاری داشته باشید. یا به زبانی دیگر،کشور مقصد کمبود نیروی متخصص داشته باشد.

شرایط این دعوت نامه ی کاری به این صورت است که شرکت مورد نظر آگهی درخواست نیروی متخصص خود را در کشور خودش منتشر می کند، مدت زمان اعتبار این آگهی ۳ ماه می باشد، پس از این سه ماه، اگر نیروی متخصص مورد نظر خود را نیافتند، می توانند درخواست به پذیرش نیروهایی از خارج از کشور کنند تا بتوانند شخص مناسب برای شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

این دعوت نامه باید به صورت خصوصی برای شما ارسال شود، باید حتما از طرف، موسسه و شرکت و کارفرمایی معتبر باشد و در آن اطلاعاتی از قبیل مشخصات دقیق شما، شرکت دعوت کننده، سمت شغلی که شما قرار به اشتغال در آن را دارید، میزان حقوق دریافتی شما و مدت زمان اشتغال شما در آن شرکت ذکر شده باشد.

در این راستا، برخی کشور ها سایت هایی را راه اندازی کرده اند و موقعیت های شغلی و شرایط استخدام نیرو های خارجی را در آنجا ثبت کرده اند، که کار را برای مهاجران آسان تر کرده است.

2- شرط دوم دریافت ویزا، که معقول تر و ساده تر به نظر می رسد این است که به فرد مهاجر و نیازمند ویزای کاری فرصت شش ماهه داده می شود، در این مدت زمان داده مشخص شخص موظف است تا شغلی را در کشور مقصد جست وجو کند، و در این شرایط ویزا به وی داده می شود.

3- شرط سوم دریافت تاییدیه مبنی بر عدم سوء پیشینه از تمامی کشورهایی که فرد متقاضی ویزای کار پس از سن ۱۶ سالگی به مدت حداقل یک سال در آن جا زندگی کرده باشد. (طی ده سال گذشته)

4- شرط چهارم سلامت روحی و جسمی شرط دیگر است که بسیار ضروری نیز می باشد. که بر اساس معاینات پزشکی گواهی نامه ای صادر می‌گردد.

5- شرط پنجم نکته ی مهم در رابطه با دریافت آن این است که این نوع ویزا، فقط اجازه ی اقامت موقت را صادر می کند، بنابراین نمی توان در کشور مقصد، اقامت دائم داشت.پس از یافتن شغل مناسب، برای دریافت ویزای کاری، دعوت نامه ی شغلی شما می بایست به تایید ارگان معتبری مانند شهرداری شهر محل سکونت شما در کشور مقصد برسد.

6- شرط ششم حتما باید به زبان کشور مورد نظرتان تسلط کافی داشته باشید، که این تسلط به زبان تنها با ارائه ی مدارک زبان گواهی می شود و در این راستا آزمون و تستی از شما گرفته نخواهد شد.

7- شرط هفتم یکی دیگر از روش ها و شروطی که تاثیر گذار است، این است که فرد متقاضی دارای سابقه ی کاری و یا تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر در کشور مقصد باشد. که این گزینه می تواند تاثیر بسزایی در اخذ ویزا داشته باشد و یکی از شروط اصلی محسوب می شود‌.

8- شرط هشتم پس از پایان اعتبار روادید، شما موظف به ترک کشور مقصد هستید و هرگز اجازه اقامت را پس از پایان اعتبار ندارید، که این یک قانون کلی است ولی در برخی کشور ها شما مجاز هستید که بعد از پایان اعتبار ویزای کاری، برای اقامت خود درخواست کنید.

هزینه های دریافت ویزای کاری

هر کشوری هزینه های متفاوتی را برای ویزای کاری ارائه می دهد که برای اطلاع از این هزینه ها باید به سایت سفارت کشور مقصدتان مراجعه فرمایید و در ادامه با کارشناسان ما در پشتیبانی وب سایت شرکت ویزاگردی در ارتباط باشید.

کدام کشور ها بیشترین درخواست را برای مهاجرت شغلی دارند؟

 • برخی از کشورها مانند ژاپن، استرالیا، کانادا ، آلمان ، ایتالیا و حتی در بین کشورهای آسیایی ویزای عمان هم می توانند گزینه های مناسبی برای اخذ ویزای کاری باشند. 
 • فراموش نکنید که مثلا برای اخذ ویزای ایتالیا باید وقت سفارت کاری ایتالیا را اخذ کنید چون معمولا پروسه وقت دهی سفارت قدری زمان بر خواهد بود.

ویزای کاری ژاپن:

 • برای ژاپن، می توانید برای هر رشته و تخصصی اقدام کنید. مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای ژاپن باید در بالاترین سطح یعنی N1 باشد.

ویزای کاری آلمان:

 • شرایط دریافت آن داشتن سابقه ی کاری، داشتن دعوتنامه ی کاری، داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، داشتن مدرک زبان آلمانی سطح A2 و یا مدرک آیلتس می باشد.
 • جواب درخواست کشور آلمان، یک‌ سال پس از ارائه ی درخواست، صادر می شود و اعتبار آن ۴ سال می باشد.

ویزای کاری کانادا:

 • سطح زبان مورد نیاز، مدرک زبان فرانسوی در سطح B2 یا آیلتس 6.5 به بالا می باشد. مانند تمامی کشور ها، احتیاج به دعوت نامه دارید که پاسخ درخواست ، ۱ الی ۹ ماه پس از درخواست شما، می شود.

مزایای دریافت ویزای کار

 • دریافت ویزای کاری می تواند زمینه ی دریافت اقامت را برای فرد ایجاد کند. برای این کار شما می‌توانید در زمان مشخصی که در آن کشور اشتغال دارید، برای اقامت دائم درخواست داده و اقدام‌ کنید.
 • در زمان اقامت کاریتان در کشور مقصد، می توانید در مدت زمانی مشخص خانوادتان را به همراهتان داشته باشید.
 • در زمان مهاجرت کاری، پس از ورود به کشور، ما دارای درآمد هستید، که این امر سبب آرامش خاطر بیشتر شما در زمان مهاجرت است.
 • مزیت دیگر دریافت ویزای کاری این است که در این مسیر شما احتیاجی به سرمایه گذاری ندارید، و هزینه های مورد نیاز شما، شامل هزینه ی وکیل و هزینه ی رفت و آمدتان می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری نیز همانند سایر شرایط، در هر کشوری متفاوت است اما مدارک کلی آن شامل:

 1. دعوت نامه معتبر
 2. ترجمه ی رسمی مدارک تحصیلی (گواهی پایان دوره ی سه ساله دوره ی راهنمایی، گواهی پایان دوره ی متوسطه، گواهی پایان دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 3. مدارک مربوط به رزرو بلیط و هتل
 4. مدارک زبان
 5. مدارک سوابق کاری
 6. کامل کردن فرم مربوط به درخواست کار
 7. دو قطعه عکس از متقاضی
 8. مدارک شناسایی که شامل اصل و کپی شناسنامه یا کارت ملی متقاضی
 9. اصل و کپی پاسپورت معتبر
 10. گواهی نامه ی مرتبط به تمکن مالی متقاضی برای ارائه ی آن به سفارت کشور مقصد که فرد باید ثابت کند در زمان اشتغال خود در کشور مقصد از لحاظ مالی مشکلی ندارد و یا دارای پشتیبان مالی است
 11. ارائه رزومه کاری و مهارتی فرد متقاضی در هر زمینه‌ای
 12. بیمه نامه متقاضی

معمولا مدارک مورد نیاز ویزای کاری با مدارک مورد نیاز ویزای شینگن تفاوتهایی دارد اما بسیاری از موارد آن هم با هم همپوشانی دارند.

تبدیل ویزای توریستی به کاری

در برخی از کشور ها این شرایط وجود دارد که شما بتوانید ویزای توریستی خود را به کاری تبدیل کنید. برای مثال کشور کانادا در شرایطی خاص و ویژه این امکان را صادر می کند، ولی در کشوری مانند استرالیا، این امکان به هیچ عنوان وجود ندارد.

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری

تنها ویزایی که می توان آن را بدون شرط تبدیل به ویزای کاری کرد، ویزای تحصیلی است. فرد محصل و دانشجو در یک کشور، اگر در اواخر تحصیل خود در آن کشور مشغول به کار شود، می تواند پس از پایان تحصیل خود، ویزای تحصیلی اش را به کاری مبدل سازد.

DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International
DIAGroup International

مجله دایاگروپ اینترنشنال

DIAGroup International
DIAGroup International